Кератотопографія - метод дослідження рогівки ока

Людський мозок отримує через зір більше 80% інформації. Тому втрата зору або погіршення функціонування очей є дуже хвилюючою проблемою для багатьох людей. І дійсно, під час такого широкого поширення моніторів, екранів очі дуже часто знаходяться в напруженому стані, через що їх стан поступово постійно погіршується. Корисно буде дізнатися як отримати відновлення зору.

Щоб приступити власне до лікування зору, потрібно перш за все провести діагностику. Дуже інформативним методом дослідження стану очей є кератотопографія. Це безболісний неінвазивний метод вивчення рогівки. А це значить, що в процесі проведення діагностики не виконується ніякого хірургічного втручання, тобто немає ризику погіршення зору. В основі цього методу лежить застосування кілець Плаціда. Так діагностують кератоконус, кератоглобус, епітеліопатію.

Кільця Плаціда представляють собою смужки світла, а кератограма - малюнок відображення їх від площини рогівки. Відображення бувають круглими або овальними. Якщо відбитки мають форму метелика, несиметричного метелика або будь-яку нерегулярну форму і розташовані дуже близько один до одного, то це може свідчити про астигматизм. Це, як правило, є вродженою особливістю очей, а також зміни, пов'язані з носінням неадекватних лінз. Для аналізу отриманих знімків застосовують автокератометри.

Є такі типи відображення отриманих даних:

1) Фотокератоскопічній вид - правильність відображення кілець Плаціда на рогівці. Так можна думати про розташування вершини конуса, фіксації погляду. У нормі відстань між кільцями менша, ближча до основи носа.
2) Чисельний вид. Представлений діаграмою, яка містить дані кривизни рогівки.
3) Кератометрія. Створюється карта, по якій визначається симетричність астигматизму.
4) Профільний вид - графічне зображення найбільш крутого і плоского меридіана.
5) Кольорові карти - відображають найбільш широкий спектр даних.

Новітнім варіантом є Oculus Пентакам. Його вважають золотим стандартом для томографії переднього сегмента ока. Робота приладу базується на використанні камери Шеймпфлюга. Вона обертається і робить серію точкових знімків рогівки. Із зображень з високою роздільною здатністю обчислюється скоригована з урахуванням рухів 3Д модель. Пентакам надає повну картину всієї рогівки - дані товщини і кривизни по всій її площі, відображає топографію як передньої, так і задньої поверхні. Синє світло приладу робить видимими помутніння рогівки, кришталик та інраокулярну лінзу. Тому захворювання рогівки виявляються надійно, а прогресування катаракти оцінюється об'єктивно. Пентакам автоматично визначає обсяг, кут і глибину передньої камери ока, тому застосовується і для скринінгу глаукоми.


До переваг Пентакам варто віднести високу роздільну здатність вимірювань, в т. ч. і цетральної зони, можливість обстеження складних рогівок, що не піддаються діагностиці кільцями Плаціда, оцінка товщини рогівки від краю до краю, виявлення аберацій вищого порядку.

Отже, після автоматизованої діагностики можна приступати власне до лікування. А його ефективність також краще і наочніше оцінювати сучасним комп'ютеризованим обладнанням. Про проходження всіх цих процедур домовитися стало ще легше. Тепер це можна зробити, ознайомившись з інформацією про послуги центру корекції зору. Більш детальний перелік послуг можна дізнатися тут.

Бажаємо, щоб всі люди могли впевнено покладатися на свій зір.