Мікрохірургія ока: чи варто боятися робити операцію?

Іноді консервативне лікування вже не в силах допомогти. Як же тоді відновити зір?

Використання операцій незамінне тоді, коли зір страждає через морфологічні зміни очей. Наприклад, окулопластика - це радикальний і дуже ефективний метод лікування новоутворень століття. Ще часто люди відчувають багато страждань і проходять через глузування при косоокості. Хірургія очей легко вирішує і цю проблему. До інших вроджених дефектів відноситься і порушення сльозовідтока. Тут, звичайно, необхідно зробити отвір для відновлення функціонування сльозовивідної протоки. Цікаво, що офтальмологічні операції деяку роль відіграють і в неврології - їх виконують при птозі внаслідок парезу ІІІ черепномозкового нерва.

Розглянемо приклад порівняння ефективності терапевтичного та хірургічного лікування однієї частої патології ока.


Першим органом, який виконує заломлення світла в оці, є рогівка. Іноді вона стоншується і деформується, набуваючи конусоподібної форми. Відповідно, пучок світлових променів гірше потрапляє на сітківку. У такому випадку проводять пересадку рогівки. Пересадка (кератопластика) виконується як імплатація донорської рогівки, рідше використовують штучний замінник. Через відсутність судин в рогівці, імплатантах приживається добре, ускладнення виникають вкрай рідко і зводяться до мінімуму при проведенні операції за
правилам асептики і антисептики кваліфікованим хірургом. Шви накладаються дуже делікатно і не створюють ніякого косметичного дефекту, адже майже непомітні для оточуючих. Знімають їх через кілька місяців.

Однак все ж ця операція - крайній захід і пов'язана з деякими ускладненнями. Щоб не допустити заміни своєї рогівки донорською, на ранніх стадіях її дистрофічних захворювань необхідно провести кр
ос-лінкінг. Він також доцільний при неефективності консервативного лікування запалень різного генезу.

Крос-лінкінг - це терапевтичне лікування низькоінтенсивним УФ-випромінюванням спектра А, за
сноване на фотополімеризації білків рогівки. Виконується із застосуванням вітаміну В2 та лінкера - джерела ультрафіолету. Ефект зберігається як мінімум на 8-10 років. Процедура є абсолютно безпечною і безболісною, може застосовуватися за необхідності і в дитячому віці. Крос-лінкінг зміцнює рогівку, робить її більш щільною і менш опуклою, зупиняє прогресування хвороби. Як бонус, пацієнт отримує поліпшення зору.

Бажаємо чітко бачити світ у всіх фарбах!