Наявні способи вимірювання та сучасний вимір очного тиску безконтактний: відмінності

Вимірювання очного тиску – це необхідна процедура, особливо це стосується осіб, біологічний вік яких перетнув межу 40. Адже саме після сорока частіше трапляється глаукома, а це страшна хвороба, яка може позбавити зору назавжди! 

Якщо ви ще не знаєте, якими способами вимірюється очний тиск, ми про це розповімо.

Залежно від того, в яку клініку Ви прийдете за цією послугою, метод вимірювання може бути різним. У державних клініках зазвичай застосовується метод Маклакова, який вже є доволі застарілим. Здійснюється процедура так: в око закапують анестетик, після чого на око ставлять тягарець. Тиск ока вимірюється за допомогою лінійки. Лікар міряє відбиток профарбованої поверхні, що показує ширину зони вдавлення, яка і демонструє очний тиск в мм ртутного стовбчика. 

Перевагою цієї методики є її дешевизна та доступність. Але є багато чинників, які можуть вплинути на точність результату. Це особливо стосується лікарів, які не мають достатнього досвіду вимірювання тиску таким способом. При недостатньому часі доторкування, перекосі тягарця, більшому сльозовиділенні можна отримати значну похибку в результатах. Крім того, існують протипоказання щодо такої методики вимірювання, про які можна запитати у Вашого лікаря. Наголосимо лише, що на сучасному етапі розвитку технологій в Європі такий метод не використовують! Він існує лише на теренах колишнього Радянського Союзу.

Донедавна популярним був метод Гольдмана. Втім його недоліком була тривалість процедури. Але застаріле твердження про стандартну товщину рогівки в усіх людей зумовлює похибку.

Сучасним та якісно новим методом вимірювання очного тиску є безконтактні тонометри. Вимірювання тиску у такий спосіб є максимально точним, швидким, безболісним, не створює дискомфорту пацієнту. Цей метод не потребує застосування знеболювальних капель. 

Отже, як бачимо, відмінності між способами вимірювання тиску досить помітні. Для тих, хто вибирає точність результатів та комфортність проходження процедури, рекомендуємо вибрати безконтактний спосіб вимірювання очного тиску.

Вимір очного тиску безконтактний здійснює Центр корекції зору, який розташований у м. Тернопіль. Ми гарантуємо високоякісне обстеження, яке здійснюється на найсучаснішому обладнанні досвідченими працівниками нашого центру. Для запису на прийом просимо попередньо зателефонувати нам за номером, що вказаний в контактах! Там же можна дізнатися нашу точну адресу. Додаткові питання можна поставити нам, скориставшись онлайн-формою!