Ефективне лікування кератоконуса за допомогою новітньої методики - кросслінкінгу

Очі - один з найголовніших органів чуття, який допомагає нам візуально сприймати цей світ. Проте, трапляються випадки, коли візуальне сприйняття опиняється під загрозою, назва цим випадкам - очні захворювання. Зазвичай очні хвороби досить підступні і їх симптом на ранніх етапах можна спутати з перевтомою чи перенавантаженням. Однією з таких хвороб є кератоконус, що вражає рогівку. Медицина постійно розвивається і пропонує нам новітні методи лікування тих чи інших захворювання, одним з таких методів є крос-лінкінг. Кератоконус лікування в Тернополі відбувається саме за методом крос-лінкінгу. 

Першовідкривачами крос-лінкінгу стали професори Т. Зейлер, Е. Шпорль, Г. Воллензак. Ідея цього методу виникла у професора Зейлера під час візиту до стоматолога, після того як йому було поставлено фотополімерну пломбу. У 1994 році він очолив групу дослідників і вони розпочали роботу. Перші експерименти були проведені на тваринах, а потім - на донорської роговій оболонці. Після цього було здійснено перше успішне лікування пацієнтів з кератоконуса і іншими кератоектазіямі.

Основне завдання кросслінкінгу зробити ослаблену рогівку міцнішою та товстішою. Процедура має в основі хімічну реакцію фотополімеризації колагенових волокон рогівки, що виникає у результаті комбінованої дії нешкідливої фоточутливої речовини та низькоінтенсивного ультрафіолетовго випромінювання.

Ефект від процедури зазвичай зберігається протягом 4-8 років. Після послаблення ефекту процедуру можна виконати повторно.

Завдяки лікуванню кератоконуса методом кросслінкінгу, Ви отримаєте наступні результати:

- стабілізація та зменшення розвитку кератоконусу;

- зупинка процесів вигинання та випинання рогівки;

- можливість уникнути більш складної процедури - кератопластики. 

Перед процедурою дуже важливо ознайомитись з протипоказаннями, а вони для кросслінкінгу наступні:

- якщо рогівка дуже тонка, то дія ультрафіолету буде негативною;

- рогівка мутна або гострота зору є дуже низькою;

- висока чутливість до рибофлавіну;

- наявність супутніх хронічних захворювань;

- пацієнт не досягнув 18-річного віку.

Кросслінкінг, а також широкий спектр інших офтальмологічних послуг Ви можете знайти в тернопільському Центрі корекції зору. Вибір оптимального засобу корекції зору у нас відбувається тільки після повноцінного медичного дослідження очей з урахуванням способу життя пацієнта. Ми проводимо спостереження за пацієнтами протягом усього процесу корекції зору. Звертайтесь до нас і будьте впевнені в здоровому стані своїх очей.