Корисні вправи для лінивого ока, які допоможуть повернути гостроту зору

В офтальмології застосовують  словосполучення «Ліниве око» (по-іншому – амбліопія). Певне захворювання виражається в тому, що одне око буває практично не задіяне у зорових процесах. 
При офтальмологічному захворюванні амбліопія («ліниве око») може бути неочікуване зниження якості зору. Як правило, спочатку починає погано бачити тільки одне око. Можливим є і розвиток двосторонньої амбліопії, коли “лінивими” стають два ока, але вкрай рідко трапляються подібні випадки. Недуга може виникнути як в підлітковому віці, так і в старшому.

Яким чином з'являється «ліниве око»?

Це відбувається тоді, коли очі сприймають картинку, але зоровий центр головного мозку не в змозі поєднати зображення в єдине ціле.
Існують пацієнти, у яких прогресує захворювання амбліопії. Це можуть бути:

  • люди, які страждають косоокістю;
  • хто має різні розміри очних яблук;
  • мають супутні недуги офтальмологічного характеру;
  • пацієнти, генетично схильні до розвитку та виникнення амбліопії.

Спеціальні вправи для лінивого ока:

Амбліопія вимагає обов'язкової уваги фахівця. Яким чином можна повернути гостроту зору? За умови повного обстеження та діагностики хвороби.
Лікування “лінивого ока» має декілька варіантів перебігу і подальших дій. Розробили необхідні вправи, які допомагають встановити і відновити гостроту зору..
Одна з таких вправ називається - «піратське око».
Приготуйте пов'язку на одне око, або візьміть непотрібні окуляри без скла, закрийте отвір щільним папером.

Як проводити заняття? Надіти пов’язку чи окуляри по черзі на ліве і праве око і виконувати звичайні дії. Краще почати з десяти хвилин в день, поступово збільшуючи час до трьох-чотирьох годин.
Цю вправу рекомендується виконувати не тільки людям, які страждають амбліопією, а й тим, у кого немає проблем із зором. Це є хорошою профілактикою для збереження зору.
«Ліниве око» простіше вилікувати в ранньому віці. Але професійне лікування і систематичні заняття вдома та вправи для лінивого ока, допоможуть повернути гострий зір дорослим також.

За час вимушеної перерви ми запровадили та пройшли онлайн навчання Vivid Vision - це найсучасніша платформа тренування зору. Відтепер віртуальна реальність не лише можлива для геймерів, а й для лікування зорових порушень! Особливо ефективна при косоокості, амбліопії та розладах конвергенції. Лікує Ваше "ліниве око" та розвиває стереозір. Застосовується як для дітей, так і дорослих! Обрати оптимальний режим і план тренувань саме для Вас допоможе наш лікар-офтальмолог.