Участь у 44 конгресі ECLSO та 112 конгресі DOG

Участь у 44 конгресі ECLSO та 112 конгресі DOG

Участь у 44 конгресі ECLSO та 112 конгресі DOG
10-12 жовтня відбувся традиційний  конгрес ECLSO  - Європейської асоціації захворювань поверхні ока і контактної корекції. Цього року захід  проходив у м. Дубровник (Хорватія) у конгрес центрі Valamar Lacroma. Делегатом від тернопільських офтальмологів була доцент кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії, к.м.н. Табалюк Т.А.
Програма конгресу була присвячена наступним питанням:
Сучасні підходи у лікуванні кератоконусу;
Крос-лінкінг;
Інфекційні захворювання, пов’язані з контактними лінзами;
Оновлення у візуалізації рогівки;
Спеціалізовані лінзи;
Травми ока;
Оптометрія та інтернет продажі контактних лінз;
Гібридні та склеральні лінзи;
Сухе око;
Проблеми з матеріалами для контактних лінз та ін.
Товариство ECLSO є федерацію з двадцяти чотирьох національних товариств офтальмологів. Воно зареєстроване в Реєстрі асоціацій в Мюнхені. Товариство сприяє промоції контактної корекції і вивченню пов’язаних з нею захворювань поверхні ока, як на науковому так і на професійному рівні, з особливим акцентом на питаннях, що стосуються офтальмологів Європи.
44-й конгрес ECLSO забезпечив офтальмологів інформацією про інновації у діагностиці та лікуванні захворювань поверхні ока, подоланні ускладнень контактної корекції зору. Особливий акцент було зроблено на наступних темах:
Сучасні підходи в лікуванні кератоконусу: подією стала спільна презентація професором  Е. Spoerl (кандидат з фізики і винахідник CXL) і проф Ф. Hafezi (автор численних публікацій з CXL), що створили ідеальну демонстрацію поступальної медицини. Інші запрошені лектори: Prof. V. Borderie, Dr Aylin Killiç, Prof. C. Koppen, Dr Dean Saric.
 Презентація третього TFOS (слізної плівки і поверхні ока), звіт про дискомфорт при користуванні контактними лінзами, представлений Dr F. Male. Ця доповідь була складена міжнародною групою експертів в області слізної плівки і захворювань поверхні ока, у співпраці з Dr F. Male, екс-президентом ECLSO.
Матеріали для контактних лінз: нові розробки, представлені a.o.  Frank Molock, експерта в хімії, лауреата премії  Phillip B. Hoffma та медалі Johnson.
Інфекційні захворювання, пов’язані з контактними лінзами, з особливим внеском "фотоактивований хромофором крос-лінкінг (PACK-CXL)", нової парадигми у лікуванні інфекційних захворювань очей, ініційованого Prof. F. Hafezi.
Склеральні лінзи для іррегулярних рогівок: три новаторські піонери запропонували свої перспективи - Lynette Jones, Бостон, США, Henny Otten, Неймеген, Нідерланди і Ken Pullum, Moorefields лікарня, Лондон, Великобританія.  
У контексті рекомендацій ВООЗ контактна корекція зору в Україні має ряд недоліків. Для їх усунення необхідна її швидка та якісна модернізація з використанням міжнародного досвіду. Поряд з тим ми повинні зберегти кращі напрацювання вітчизняної контактології.
Обмін досвідом на міжнародному рівні сприятиме вдосконаленню діагностики та лікування захворювань переднього відрізка ока  та адаптації їх до світових стандартів.
Нами  було представлено e-poster на тему  “Ефективність епі-он крос-лінкінгу при гострому кератоконусі у поєднанні з синдромом Дауна”, що ознайомила наукову громадськість Європи з нашими доробками і набрала чисельну кількість голосів у конкурсі на кращий е-постер.
Окрім того, доц. Табалюк Т.А. пройшла клінічний курс по візуальній реабілітації пацієнтів з іррегулярними рогівками.
З 25 по 28 вересня у Congress Center Leipzig (Німеччина) мав місце 112 конгрес Німецької Асоціації офтальмологів (DOG). Представником із Західної України була доцент, к.м.н. Табалюк Т.А.

Обмін досвідом та ідеї, оприлюднені на 112 конгресі Німецької Асоціації офтальмологів (DOG), служитимуть в якості джерел нових медичних відкриттів,  які забезпечать велику користь для пацієнтів у клініках і у практиці лікарів. Досить актуальною і цікавою була програма конгресу, що включала: основні лекції, симпозіуми, оновлення DOG, практичні курси, усні та стендові доповіді.
Девізом цьогорічного заходу - "Кваліфікація: наші зобов'язання". Швидкий прогрес, якого зазнала офтальмологія в останні 50 років,  можна витримати тільки якщо досягнення захищені, розроблені і передані наступному поколінню. Це і було метою заходу.
Основні лекції були присвячені хірургії глаукоми (Franz Grehn), інноваціям у вітреоретинальному світі (Mark S. Blumenkranz), фемтосекундним лазерам у лікуванні катаракти (Rupert Menapace), діабетичній ретинопатії (Klaus-Dieter Lemmen).
Нове у цьому році  - формат "DOG-Kontrovers".  Тут розглядались теми, які найбільше обговорювались клініцистами, причому були представлені протилежні точки зору з проблем глаукоми, захворювань сітківки та переднього відрізку ока.
Ще одним новим елементом  став “Device Symposium", в якому кінцеві користувачі і виробники продемонстрували  свій досвід або свій продукт. Цього року було зроблено акцент на  лазерних пристроях для сітківки.
Окрім того, увагу було закцентовано на "Geriatric Symposium", який врахував поточну тенденцію старіння нашого суспільства. Ця тема вперше була представлена у формі симпозіуму.
DOG - медична наукова асоціація офтальмологів у Німеччині. Вона об'єднує понад 6,500 офтальмологів в лікарнях, медичних і науково-дослідних підрозділах.  Вона має на меті розвивати науково-технічний прогрес в офтальмології і передати визнані висновки в повсякденне життя  клінік і практичних лікарів.
Заснована у 1857 в Гейдельберзі Альбрехтом фон Грефе, DOG є найдавнішою офтальмологічною науковою асоціаціацією у світі і найдревнішою науковою медичною асоціацією в Німеччині.
DOG підтримує наукові проекти і дослідження, організує конгреси і публікує наукові журнали. Велике членство відображає важливість передачі знань, отриманих в рамках DOG. Більшість офтальмологів і вчених в галузі офтальмології  Німеччині є її членами і має вигоду від різних пропозицій в галузі інформаційних, наукових досліджень і підготовки кадрів.
У співпраці з усіма офтальмологічними дисциплінами, національними організаціями, міжнародними партнерами і об'єднаннями пацієнтів, DOG пропонує офтальмологічним експертам широкий спектр компетенцій і відмінну платформу для обміну науковими досвідом і знаннями.
Найбільше враження справили наступні інновації:
ретинальна протезна система, що дарує зір пацієнту з повною сліпотою при пігментній дегенерації сітківки;
дренажні імпланти для лікування глаукоми;
нанолазер у хірургії катаракти;
лазерний вітреолізис;
бінокулярний крос-лінкінг рогівки;
гіпотеза про вплив мікробіома на виникнення увеїтів;
застосування кіберножа в офтальмології
Нами  у секції «Рогівка: кератоконус та амніон» 27.09.2014 було презентовано стендову доповідь  “Трансепітеліальний крос-лінкінг при ранньому кератоконусі”, що ознайомила наукову громадськість Європи з нашими досягненнями і викликала дискусію.

Отримана за час конгресів інформація буде використана:
для покращення якості діагностики та лікування офтальмологічних хворих;
для розширення міжнародних зв’язків  Тернопільської офтальмологічної школи із німецькою офтальмологічною асоціацією;
під час організації навчальної та наукової роботи на кафедрі оториноларингології, офтальмолології та нейрохірургії ТДМУ;
при проведенні засідань Тернопільського обласного товариства офтальмологів та клінічних конференцій Тернопільської університетської лікарні.

 

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Пошук по сайту

Шукати

Ми знаходимось тут!

Консультації офтальмолога в Тернополі, підбір окулярів і нічних лінз - Центр корекції зору
(основний офіс)

46001, Україна, Тернопільська, Тернопіль, вул. Замкова, будинок 12

Новини компанії

Увага! Консультація офтальмолога Центру корекції зору у містах Ланівці і Чортків!
13 серпня 2018 в 14:36

Не пропустіть унікальну можливість обстежитися у фахівця вищої категорії, доцента, члена Європейської асоціації рогівкових хірургів! Запрошуємо на огляд у містах Ланівці та Чортків. Графік прийому: м. Ланівці - 17 та 31…

 
Виставка OPTI 2018: діагностика, корекція зору та новинки обладнання
23 січня 2018 в 15:09

Щорічно у Мюнхені проводиться офтальмологічна виставка OPTI. Під час заходу учасники обговорюють актуальні питання, які пов'язані з діагностикою та корекцією зору, а також новинками офтальмологічного обладнання. З кожним…

 

Часто питають

Де можна купити нічні контактні лінзи?

19 жовтня 2018 в 09:38 відповідей: 1
 
 

Скільки коштують лінзи?

08 вересня 2017 в 10:43 відповідей: 1
 
 

Cтатті про лікування зору

Лазерна корекція зору: за і проти

03 травня 2018 в 15:42
 

Кожна людина, яка має навіть найменші вади зору, точно знає, які труднощі це приносить їй щодня. Цю проблему можуть вирішити лінзи або окуляри, але повністю відмовитись від них у деяких випадках практично неможливо. Якщо…

 
 

Чи потрібні окуляри для роботи за комп'ютером

03 травня 2018 в 15:14
 

Сьогодні майже кожна робота пов'язана із використанням комп'ютера. Але досить мало людей звертають увагу на стан свого зору і відмовляються захистити очі від шкідливого впливу моніторів. Лікарі радять під час роботи за комп…

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create